fbpx
Dalej Mama

Bój się i rób – warsztat rozszerzania strefy komfortu 11.08.2019r.


Czy to, czego doświadczam w tej chwili to jedyna z możliwości?
A co jeśli jest ich więcej?
Co jeśli moje możliwości interakcji ze światem właśnie w tej chwili są ograniczane przede wszystkim moją wyobraźnią?

Jeśli chcesz przeżywać odkrywać nieznane (w świecie, w ludziach, w relacjach, w sobie), jeśli chcesz tworzyć i sięgać po to, czego pragniesz w głębi duszy i serca, będziesz wychodzić ze strefy komfortu. Nie da się wyjść ze strefy komfortu nie czując strachu.

To może być uciążliwe i trudne, jeśli nie chcemy czuć lęku, jaki temu towarzyszy (i dlatego przez większość czasu unikamy tego jak ognia). Lęk od ekscytacji dzieli tylko znaczenie jakie mu nadajemy. Dalej jest przygoda 🙂

Strefa komfortu to znane: idę tym samym rytmem, nawet nie wiedząc, że idę, patrzę się w telefon, w autobusie do nikogo nie zagaduję. Te same schematy, maski, problemy relacyjne. Każdy krok, interakcja międzyludzka, zachowanie: opisane, przewidziane.
To trochę tak, jakby funkcjonować w niewidzialnej klatce. I nie chodzi o to, że coś w tym złego, że idę po ulicy, zamiast tańczyć. Że czytam wiadomości na messengerze zamiast prowadzić fascynujące rozmowy z nieznajomymi.
Pytanie tylko: czy robię to, bo tak wybieram, czy dlatego, że nie wiem, że coś innego jest możliwe właśnie w tej chwili?
Życie dużo żywsze, twórcze, ciekawsze, bogatsze, kolorowe?

Z całego serca pełnego ekscytacji zapraszam Cię do wspólnych eksploracji 🙂

CO ZYSKASZ?

* Będziesz mieć okazję przyjrzeć się i poprzez doświadczenie określić, gdzie przebiegają niektóre z Twoich granic strefy komfortu.
* Będziesz mieć okazję je przekroczyć i rozszerzyć.
* Dowiesz się jak wnieść w swoje życie więcej życia i ducha przygody.
* Zaczniesz rozpoznawać strach w ciele i zrobisz pierwsze kroki w oswajaniu się z jego czuciem i używania go do tworzenia przygód w swoim życiu i sięgania po to, czego chcesz.
* Dowiesz się jak nieuświadomiony strach i lęk mogą wpływać na Twoje decyzje,
* Dowiesz się jak przenieść zdobyte na warsztacie doświadczenia i umiejętności na grunt najważniejszych spraw życiowych.
* Doświadczysz bycia z innymi ludźmi w bliskości, którą daje wspólne przeżywanie przygód.

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ?

Przede wszystkim poprzez doświadczanie. Pracę w dwójkach, grupach i kręgu. Użyjemy naszych intelektów, ciała i emocji. W drugiej części warsztatu skorzystamy z przestrzeni miejskiej!

Przykładowe ćwiczenia, które pojawią się na warsztacie: role-play, ćwiczenia aktywujące kreatywność, improwizacja ruchowa, praca w relacjach, itp. Głęboko i lekko.
W bezpiecznej przestrzeni będziemy świadomie szukać granic naszej strefy komfortu. Stawać na krawędzi, rozglądać się wokół, żeby czuć strach i ekscytację z tym związaną i świadomie decydować, czy chcemy przekraczać te granice, żeby sprawdzić, co jest po drugiej stronie. Z pełną dobrowolnością, poszanowaniem siebie i innych.

Będziemy używać przede wszystkim map i narzędzi zaczerpniętych z metody Zarządzanie Możliwościami (Possibility Management) oraz narzędzi coachingowych i metod pracy z ciałem i emocjami.

WAŻNE:

Warsztat NIE JEST przeznaczony dla osób z klinicznie stwierdzonymi zaburzeniami psychicznymi.
To warsztat dla odważnych 🙂 Przeznaczony dla osób, które są gotowe i chętne do doświadczania (w opozycji do teoretyzowania).

GDZIE I KIEDY:

Niedziela, 11 sierpnia
od godz. 10:00 do godz. 18:00 – w tym dwie krótkie przerwy i 40 min na przerwę obiadowa.

Akademia Rozwoju DalejMama ul. Jemiołowa 44
Wrocław

INWESTYCJA:

170 zł

Warunkiem rezerwacji uczestnictwa w grupie jest rejestracja oraz dokonanie wcześniejszej przedpłaty.

Jeśli tylko pieniądze są dla Ciebie przeszkodą – napisz do mnie: na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie 🙂

KONTAKT

Zapisy oraz pytania pod adresem: shotmarcin@gmail.com
lub telefonem: 693 261 588

PROWADZĄCY
Marcin Szot – Trener komunikacji i rozwoju osobistego, coach.
Autor bloga o rozwoju osobistym.

Prowadzę regularne warsztaty i grupy świadomości uczuć i komunikacji. Przez rok asystowałem i współprowadziłem cykliczne warsztaty wyrażania gniewu. W przeciągu czterech lat skutecznie pracowałem z młodzieżą szkolną, stowarzyszeniami, mniejszościami narodowymi, managerami, terapeutami, oraz klientami indywidualnymi i firmami.
Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, w Warszawie ukończyłem Szkołę Treningu Grupowego opartej na filozofii Gestalt; intensywną naukę i praktykę life coachingu pod okiem Włodzimierza Gołdzińskiego. Używam przede wszystkim narzędzi zaczerpniętych z tradycji Zarządzania Możliwościami (Possibility Management). Używam również Porozumienia bez Przemocy (NVC).
Współpracuję z wrocławską Pracownią Psychoterapii „Alter Ego”.

W szeregu moich zainteresowań są: praktyki duchowe (vipassana, joga kundalini), pracy z ciałem (5 rytmów, aikido), praktyki inicjacyjne kultur pierwotnych.

W życiu najbardziej fascynuje mnie sprawdzanie tego, co możliwe. Szukam styku wyobraźni i rzeczywistości.

Więcej o mnie, moim doświadczeniu i metodach pracy przeczytasz tu:
http://marcinszot.pl/o-mnie/

OPINIE UCZESTNIKÓW MOICH WARSZTATÓW

„Dzięki pracy z Marcinem zrozumiałem, że przez całe życie uczucia ogromnie wpływały na moje życie, tylko że ja nie miałem tego żadnej świadomości. Jednym z bardziej przełomowych momentów, była chwila kiedy na warsztatach w bardzo bezpiecznej i swobodnej przestrzeni mogłem skonfrontować ze strachem – bardzo trudnym dla mnie uczuciem. Śmiało mogę powiedzieć, że Marcin to osoba, która zrobiła mi w głowie największe zamieszanie. Które mi wyszło zdecydowanie na dobre!”

Remigiusz Latek, fotograf

„Polecam serdecznie zajęcia z Marcinem. Myślałam chyba, że już nic mnie nie zaskoczy w temacie uczuć i kontaktu z samą sobą. Spotkania „Świadomość uczuć i potrzeb” dały mi narzędzia, by bardzo konkretnie i szczerze nazywać, co zauważam u siebie. Praca ze złością odblokowała mnie. Swobodniej wyrażam. A najbardziej ujął mnie sam Marcin, jego autentyczność, troska o ten świat, swobodne i świadome prowadzenie grupy. Takich ludzi jak on po prostu warto poznać i od nich się uczyć. Dziękuję ♥️”

Olga Ambrozowicz, psychoterapeutka

„Marcin to wyjątkowy trener z sercem i pasją, nie zamyka się w szablonowych narzędziach a kreatywnie tworzy rozwiązania skłaniające innych do maksymalnego rozwoju.”

Edyta Łuczak

Więcej:
http://marcinszot.pl/opinie/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *